fbpx

Nadřazenost Krista nade vším

Jeho božství, které je shodné s Bohem Otcem ve všech Jeho atributech. On je září Jeho slávy a otiskem jeho podstaty, nekonečné a neomezené v celé její výjimečnosti.

Jeho nikdy se neměnící stálost ve všech Jeho ctnostech, v celém Jeho charakteru a ve všech Jeho zaslíbeních – Ježíš Kristus je tentýž včera i dnes, i na věky.

Jeho věčnost, která přiměje lidskou mysl, aby se zabývala neuchopitelnou myšlenkou, že Kristus neměl počátek, ale vždycky prostě byl – On je naprostá, absolutní realita. V porovnání s Jeho vše-definující, věčně trvající podstatou je celý vesmír malý, prchavý, podmíněný jako stín.

Jeho moudrost, která nikdy nebyla a nebude vyvedená z míry žádnou komplikací a nikdy nebude dosažena nejmoudřejšími učenci historie lidstva.

Jeho autorita je nad nebem, zemí a peklem, bez Jeho svolení se žádný člověk ani žádný démon nemůže pohnout ani o centimetr. On mění časy a období, krále sesazuje, krále nastoluje; jak se mu zlíbí nakládá s vojskem nebeským i s obyvateli země. Není, kdo by mu mohl dát přes ruku a říci mu: Cos to provedl?

Jeho Slovo v každém okamžiku udržuje celý vesmír v chodu, má kontrolu nad všemi molekulami, atomy i subatomárními částicemi i kterých zatím ani nesníme.

Jeho moc chodit po vodě, očišťovat malomocné, uzdravovat chromé, otevírat oči slepým, vracet hluchým sluch, utišovat bouři a oživovat mrtvé a to vše pouhým slovem nebo jen myšlenkou.

Jeho čistota; nikdy nezhřešil, nikdy neměl ani jednu milisekundu špatného postoje nebo zlé, chtivé myšlenky.

Jeho důvěryhodnost nikdy neporušit Své Slovo, nedopustit, aby se i to nejmenší zaslíbení nebylo opomenuto a splněno.

Jeho Spravedlnost bude v určený čas soudit všechny morální počiny, které se udály po celou existenci vesmíru. Všechny, i ty nejmenší hříchy budou potrestány. Buď zaplatí hříšník ve věčném zatracení nebo Ježíš za něj na kříži.

Další 1x denně….

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..