fbpx

Vítězství je v pohledu na Krista

2 Kor 3:18 – A my všichni, spatřujíce s odhalenou tváří Pánovu slávu jako v zrcadle, jsme proměňováni v týž obraz, od slávy k slávě, jako od Pána Ducha.

Ve Staré Smlouvě mohl vidět Pánovu slávu pouze Mojžíš. V době Nové Smlouvy máme výsadu spatřit Pánovu slávu všichni. Mojžíš musel zahalit svou tvář poté, co přestal mluvit s lidmi, my však můžeme mít odhalenou tvář. Svou tvář můžeme mít odhalenou díky vyznávání hříchů díky tomu, že jsme k sobě a Bohu naprosto upřímní. Jak jednou jeden zkušený misionář v Indii řekl, musíme „odhalit závoj hříchu, přetvářky, veškerého předstírání, nasazování falešných masek, veškerých snah dělat kompromisy, veškeré polovičatosti, všech ano i ne“.

Dalším krokem je spatřit Pánovu slávu jako v zrcadle. Zrcadlem je myšleno Boží Slovo. Když čteme Bibli, vidím Pána Ježíše v celé jeho nádheře. Zatím jsme ho neviděli tváří v tvář, ale pouze Jeho odraz ve slově.

Všimněte si, že co spatřujeme, je Pánova sláva. Když se zabýváme slávou Pána Ježíše Krista, který byl vzkříšen, vstoupil do nebe a byl vyvýšen, jsme proměňování v tentýž obraz. V těchto slovech nalezneme tajemství křesťanské svatosti – zabývat se Kristem. Ne tím, že se zabýváme sami sebou, což přináší jenom prohru, ani že se zabýváme ostatními, což přináší zklamání. Ale tím, že se zabýváme Pánovou slávou se stáváme podobnějšími Jemu.

Tento úžasný proces proměny probíhá od slávy k slávě, tj. z jednoho stupně slávy k dalšímu. Není to otázka okamžité změny. V životě křesťana neexistuje žádná zkušenost, která by okamžitě způsobila, že člověk se přesně podobá Kristovu obrazu. Jedná se o proces, ne jeden klíčový okamžik. Není to slábnoucí sláva Zákona, ale stále rostoucí sláva.

Silou k tomuto skvělému procesu je Duch Svatý – jako od Pána Ducha. Jestliže spatřujeme Pána slávy, zabýváme se jím, přemýšlíme o něm, hledíme na Něj s láskou, Pánův Duch činí v našem životě úžasný zázrak – rostoucí podobnost s Kristem.

Zvažte tedy slávu Nové Smlouvy, která vše přesahuje. Zatímco ve Staré Smlouvě měl záři ve tváři pouze jeden člověk, dnes má tuto krví vykoupenou výsadu každé Boží dítě. Místo aby se Boží sláva v našich tvářích pouze odrážela, jsme v Nové Smlouvě všichni proměňováni (doslova metamorfováni) v týž obraz, od slávy k slávě, jako od Pána Ducha. Zatímco Mojžíšova tvář slávu odrážela, naše tvář slávu vyzařuje zevnitř.

William MacDonald – komentář k 2Kor 3:18

2 thoughts on “Vítězství je v pohledu na Krista

 • 3.1.2019 at 8:15
  Permalink

  Bible není slovo boží protože skutečný Bůh nemá náboženství církve knihy kostely to mají jen lidé a to samé může říct muslim o koránu i muslim že je to slovo Boží ale tvrzení že je nějaká kniha od Boha je tvrzení naivního či fanatického člověka navíc jsou tam pěkný nesmysly např v Bibli se píše že se andělé množili pařili s lidmi ale to je blbost protože anděl je duchovní entita ta pravděpodobně ani neexistuje a nebo by logicky neměla fungovat v materiálním fyzikálním světě natož ho vnímat bez fyzických smyslů ale co je největší nesmysl je to že andělé měli děti s lidmi jenže andělé duchovní entita nemá DNA nemá pohlavní orgány nemá pohlaví ani sperma nemá organická těla takže nemůže mít děti a sex takže je to buď další náboženský biblický nesmysl nebo to museli být mimozemšťané organické hmotné smrtelné bytosti jako my no a mmochodem nemluvě o ještě větších nesmyslech jako je stvoření světa pár tisíc let stará země plochá placatá země vznik lidstva z incestu dětí od 2 lidí Adama a Evy mluvící keř mluvící had atp atd a Ježíš neumřel jen zkolaboval prostě není první ani poslední kdo se po 3 dnech ( nebo i víc ) probudil k životu po své smrti telo prostě přejde do jiné režimu něco jako hibernace a proto se občas stává že se někdo probudí po 3 až 4 dnech např v márnici nebo rakvi,náboženství lže je plně nesmyslů stejně jako Bible která je i několikrát upravená,skutečný Bůh nemá náboženství církve knihy kostely a ano v Bibli se píše o pár tisíc let staré zemi i placaté zemi,země je stará několik miliard let Život je tu několik milionů let to jen lidé civilizace je tu relativně pár tisíc let.

  Reply
  • 13.4.2020 at 19:28
   Permalink

   Milý příteli mýlíte se. Jestli máte zájem můžeme spolu tyto otázky probrat jednu po druhé.

   Reply

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..