fbpx

Poddejte se Kristu jako Pánu

Jk 4:7: Poddejte se tedy Bohu. Postavte se proti Ďáblu, a uteče od vás.

Nedovedu si představit, že by bylo možné, aby někdo skutečně přijal Krista jako svého Spasitele, ale přitom Jej nepřijal jako Pána. Jeden z prvních instinktů zachráněné duše je padnout k nohám Zachránce a vděčně a láskyplně plakat: „Požehnaný Pane, vykoupil jsi mě svojí drahocennou krví, uznávám, že jsem Tvůj – jenom Tvůj, cele Tvůj a navždy Tvůj! Pane, řekni, co chceš, abych udělal?“ Člověku, který je skutečně zachráněn milostí, není nutno říkat, že je jeho výsostnou povinností sloužit Kristu – nový život, který je v něm, mu to říká sám. Místo toho, aby to považoval za břemeno, se sám ochotně odevzdává, vydává svoje tělo, duši a ducha Pánu, který ho vykoupil, považujíce to za rozumnou službu Bohu.
Není pro nás možné přijmout Krista jako Spasitele, pokud se také nestává naším Králem, spása totižto z velké části spočívá a obsahuje vysvobození z moci hříchu, který nad námi panoval – jediným způsobem jak můžeme být zachráněni ze Satanovy nadvlády, je stát se poddaným nadvládě Krista. Poddejte se Kristu jako Pánu nebo nebude vaším Spasitelem.

(Charles Spurgeon: The Royal Savior, Sermon #3229)

One thought on “Poddejte se Kristu jako Pánu

  • 24.12.2016 at 20:16
    Permalink

    Ježíši přijímám tě jako svého pána a spasitele jsi navždy mým milovaným pánem ktereý dal svuj život za m hříchy uvědomuji si to a veřejně se k tobě vyznávám já Filip Žák z jablonce nad Nisou

    Reply

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..