fbpx

Komu vlastně věříš? Sobě nebo Kristu?

Velmi důležité se zamyslet nad tím, jestli je naše víra pravá. Jestli věříme v naši víru nebo skutečně důvěřujeme Pánu Ježíši Kristu. Toto video Vám pomůže odhlédnout od sebe v případě, že bojujete s nejistotami nebo Vás usvědčí z toho, že se možná ani na Krista nespoléháte. Možná, že věříte v sebe nebo ve svoje dobro, ve své dobré skutky.

4 thoughts on “Komu vlastně věříš? Sobě nebo Kristu?

 • 13.12.2016 at 15:43
  Permalink

  Věřila jsem Kristu, ale sobě vůbec ne……teď se postupně dostávám do rovnováhy

  Reply
  • 17.12.2016 at 22:48
   Permalink

   To se mi zdá trošku zvláštní odpověď. Můžete to, prosím, specifikovat. Děkuji.

   Reply
 • 30.8.2018 at 12:03
  Permalink

  Sylva píše:
  „Věřila jsem Kristu, ale sobě vůbec ne……teď se postupně dostávám do rovnováhy.“
  Toto zní ezotericky, jakoby to pocházelo z dílen klamných učení. Otázkou tedy je, jestli jste mu vůbec uvěřila opravdově v srdci. A další otázkou je, zda se vůbec jednalo o skutečného pravého Krista ukřižovaného, a ne jenom o nějakou falešnou náhražku ve stylu New Age apod. protože:
  Ježíš jim odpověďel: „Mějte se na pozoru, aby vás někdo nesvedl. Neboť mnozí přijdou v mém jménu a budou říkat ‚já jsem Mesiáš‘ a svedou mnohé.
  [Matouš 24:4,5]
  Všechnu vůli podřizujeme Bohu v Kristu. Naše vůle a sebespravedlnost je jen svévole. Nikdo není před Bohem spravedlivý, a tak chceme-li se zalíbit Bohu našimi skutky bez Boží milosti, je to jen pošetilá marnost. Protože skutky vlastními se nikdo spasit nedokáže, to jen Boží slitování je spásou, skrze Ježíše Krista, našeho Pána.

  Reply
  • 1.9.2018 at 18:02
   Permalink

   Každý věřící si uvědomuje svojí naprostou závislost na Bohu a Jeho milosti. Co myslíte tím, že jste sobě nevěřila a teď už ano?

   Reply

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..